Načítání ....

JSME DOMÁCÍ ÚTOČIŠTĚ PRO ZTRACENÉ A NALEZENÉ KOČIČÍ POUTNICE A DOBRODRUHY

Událost dne 7.08.2015

V pátek večer srazilo cca 3-měsíčního kocourka v Kouřimi auto. Nebyla to jen nešťastná náhoda, ale spíš bezcitnost a totální nezájem řidičky.
Kocourek má 2x zlomenou pánev, vnitřní krvácení nebylo zjištěno, citlivost zadních tlapek zůstala zachována, ale obvykle takovéto zranění nemá dobré perspektivy.

V pátek večer jsme se vypravili na odchyt kotěte, které se už 2 týdny pohybuje na poděbradské Kolonádě. Připravili jsme voňavé lahůdky do sklopce, nastavili padací dvířka, sedli si na blízkou lavičku a užívali pohodu chladnoucího lázeňského parku. Telefon: " V Kouřimi srazilo auto kotě. Žije. Můžete ho přijmout?". Konečné rozhodnutí: "Ano, můžeme." Mladý muž, svědek nehody, si půjčil auto a přijel s koťátkem do Poděbrad. Ve 21.50 jsem převzala malou krabičku s ležícím mourečkem. Paní doktorka ochotně přiběhla do ordinace, udělala základní vyšetření, ultrazvuk a rentgen. Výsledek vyšetření už víte. Není veselý. Ale to neznáte Karima z Kouřimi. Karim je veselý vrnivý kocourek. Nic nevzdává. Paní doktorka řekla, že tu je určitá naděje, že se zlomeniny spraví a bude moci chodit. Další možností je velmi náročná operace na některé pražské specializované klinice.

Moc děkujeme Petrovi za záchrannou akci.

(Pozn. Kolonádní kotě se nám podařilo odchytit až brzy ráno.)

⇐ všechny události