Načítání ....

JSME DOMÁCÍ ÚTOČIŠTĚ PRO ZTRACENÉ A NALEZENÉ KOČIČÍ POUTNICE A DOBRODRUHY

ZNÁTE TONDU VYCHOVATELE?

O Panu Kocourovi

FB příznivci CATek asi řeknou, že pod tímto FB jménem vystupuje ta ženská, co se v Poděbradech stará o kočky. To je pravda, ale já tento profil zdědila po velevýznamné kocouří osobnosti, po prezidentu zakladateli i prezidentu budovateli poděbradské kočičárny.

Tonda prožil většinu svého života na pražské Národní třídě. 6,8 možná 10 let. To musí být kocour opravdu frajer, sekáč a hrdina, aby přežil sám v centru Prahy. To všechno Tonda byl. Na stará kolena ho odvezli do útulku v Jílovém u Prahy. Jenže v Jílovém mají i psy a psy teda Tonda rád neměl. Největší pes v Jílovém byla tehdy Olinka. A jen největší pes (kříženec malamuta a rotvajlera??) byl pro Tondu důstojným soupeřem. Soupeřem, kterého Tonda fláknul po čumáku, kdykoli ho potkal. Za všechnu šikanu, ubližování a honění, kterého se Tondovi dostalo od psí populace na Národní třídě. Chudák Olinka. Ti 2 nemohli bydlet na společném území, tak se Tonda přestěhoval k nám.

Když vystoupil z přepravky, srazily kočky paty v uctivém postoji. Tonda u nás zavedl pořádek, ráznou packou řešil spory, pranice i kočičí šikanu. K lidem zaujímal postoj – já pán, ty pán. Když jsem přestoupila svoje kompetence, počůral mi nohu. A miloval koťata. Pečoval o ně jako maminka.

Po 2 letech za námi Tonda přišel a řekl: Tak jsem vám to tu zorganizoval, prťousové mají slušný vychování, odrostlí frájové nejsou žádní chuligáni, všichni se mají docela rádi, nikdo nikomu neubližuje….tak já půjdu….zasloužím si už rajský život.

Zasloužil sis ho, Tondo. Představuju si, jak se cpeš rajským salámem, jak Tě obsluhují ty nejkrásnější rajský kočičí vrkalky a jak Tě tamní šéf drbe pod krkem. No my to Tvoje kočičí hospodářství vedeme dál. Někdy je to k zbláznění, někdy je hrozně smutno, ale neboj, kočičí bandu neopustíme.

⇐ všechny články