Načítání ....

JSME DOMÁCÍ ÚTOČIŠTĚ PRO ZTRACENÉ A NALEZENÉ KOČIČÍ POUTNICE A DOBRODRUHY

KOČKY LESNÍ (ČÁST 3.)

Povídání o kočkách z poděbradské obory

V rámci odchytu Velké LESANKY jsem konečně získala kontakt na ostatní oborské pečovatele. Dohodli jsme se, že teď v lokalitě zůstává jen kocour Sylvius. Tak jsme ho v sobotu na 2. pokus odchytli a přivezli k Lesance. Byl vystrašený, ale Lesie o něho něžně pečovala a předla mu do ucha, že se bát nemusí. A já s paní Pečovatelko...u jsme si užívali dobrého pocitu, že v Oboře nikdo nemrzne. Užívali jsme si ho až do nedělního rána.
V neděli ráno u nás naléhavě zvonila paní Pečovatelka a sdělovala mi, že jsme včera chytli nějakého jiného kocoura. Že tamten sedí v Oboře a žalostně mňouká… Ale ne. Včera jsme přivezli Sylvia. Sedí na škrabadle a nemňouká.
Tak jsme pro změnu zase vyjeli do Obory. Na naše volání odpovědělo mňoukání a pak se ukázal i kocour. Sylvius 2.
Kapsičko-šunkovou metodou jsme kocoura dostali do přepravky a vybalili ho u Lesanky a Sylvia 1. Okamžitě se stulil k nim do domečku. Parta byla pohromadě.

Sylvius 1 a Sylvius 2 jsou nepochybně bratři. Oba mají zvláštní mourování, oba jsou mladí a mohutní, ale nejsou úplně stejní. Jenže jsme vždycky viděli jen jednoho a opravdu nás nenapadlo, že jsou dva. Ale zpětně si uvědomuji, že jsem střídavě krmila oba dva. Pamatuji si, že jsem si někdy na podzim všimla, že kocour má úplně stejné zelené oči jako Malá Lesanka. Tenkrát mi docvaklo, že je to nejspíš její syn. Jen mi bylo divné, že jsem si toho nevšimla dřív. Teď už vím, proč. Lesančiny zelené oči má jen Sylvius 2. Předtím jsem měla tu čest se Sylviem 1.

Sylvius 2 dostal jméno Tullius. Řekla jsem mu: Hele, kocoure. To jméno je pro tebe výzva. Přestaň na mě koukat jako na kočkožrouta a snaž se být svého jména hoden. A když jsem v pondělí přišla z práce, Tullius se tulil a krásně předl….

A to je konec příběhu o kočkách lesních, protože Lesie, Sylvius a Tullius jsou teď kočky DOMÁCÍ. Jejich další příběh může být třeba součástí vašeho příběhu. Přemýšlejte o tom.

⇐ všechny články