Načítání ....

JSME DOMÁCÍ ÚTOČIŠTĚ PRO ZTRACENÉ A NALEZENÉ KOČIČÍ POUTNICE A DOBRODRUHY

KOČKY LESNÍ (ČÁST 2.)

kousky životopisu koček z poděbradské Obory

V září zmizela Velká LESANKA.

...

V říjnu pravidelně vítala návštěvy Malá LESANKA se svým (zřejmě) synem SYLVIEM.

Jedna krmička a pečovatelka se pokusila Malou LESANKU a SYLVIA vzít domů. Opakoval se stejný scénář jako u nás. Byli nešťastní, nejedli a oddechli si, až když vyběhli zpátky do Obory.

V listopadu mi známý volal, že v lokalitě Obora je kočka se zraněnou nejspíš přeraženou tlapkou. Jeli jsme tam, jenže na místě byla jako obvykle jen Malá Lesy se Sylviem a všechny tlapky měli zdravé. Ani při dalších návštěvách jsem zraněnou kóču nenašla. Známý už ji také nezahlédl.

Později jsme se dozvěděli, že na vánoce odešla do Věčného Lesa Malá LESANKA. Večer dostala poslední pohlazení od paní krmičky, která ji také ráno našla ležet na kameni. Čestnou stráží u ní drželi její děti

V polovině ledna jsem byla opět telefonicky upozorněna, že v Oboře je kočička se zraněnou tlapkou. Protože mi zrovna v práci trochu padalo nebe na hlavu, poprosila jsem kamarádku Zdenu, aby se tam zajela podívat. Vzápětí mi Zdena volala, že kóča tam opravdu je a zranění vypadá ošklivě.
Típla jsem manažerovi telefon (promiň, Ondro), popadla jsem přepravku, kapsičku a kolo a řítila se do Obory....
V Oboře jsem se sesula z kola a.....RADOST!!!! ....u plotu stojí VELKÁ LESANKA, holčička ztracená. 3 měsíce jsem ji neviděla. Tlapku má podivně zalomenou, ale je ŽIVÁ. LESIE si důvěřivě přišla pro kapsičku a já ji proradně šoupla do přepravky. Zdena, moderní motorizovaná žena, ji odvezla na veterinární kliniku a všichni jsme napjatě čekali, co řeknou doktoři.
Řekli, že LESANKA měla zlomené obě kosti na přední pacičce, těsně nad kloubem, že zranění je staré, že se vytvořil pakloub a že tlapka není vůbec bolestivá. Kočička se naučila s handicapem pohybovat, pacinu ovládá, i když se na ní snaží nedošlapovat, protože není pevná. Operace packy je u tak starého zranění možností spíš teoretickou a výsledek je poměrně nejistý. Rozhodně by musel operovat elitní ortoped.
LESANKA se ubytovala v naší hale. Je spokojená, Zvládá běhat a skákat po všech patrech šplhadla, i když packa vypadá strašně. Léčime chrastění v průduškách a zánět spojivek.

⇐ všechny články